Czas na kolejną aplikację płyt PIR do termoizolacji. Thermano Floor to produkt, który z pewnością podbije serca wielu projektantów, budowniczych oraz instalatorów. A użytkownicy zyskają nie tylko izolator o doskonałych parametrach, ale też świetnych atrybutach materiału przeznaczonego do podłóg, ścian i stropów w konstrukcji szalunkowej.

Płyty Thermano w różnych rozmiarach i grubościach są odpowiedzią na zapotrzebowanie zarówno przy realizacjach dużych obiektów o funkcjach usługowych oraz przemysłowych, a także inwestycjach indywidualnych takich jak mieszkania, domy czy garaże.

Jak zawsze, doskonałe parametry płyt izolacyjnych PIR

Płyty Thermano przyzwyczaiły nas do doskonałych parametrów termoizolacyjnych, czyli wartości współczynnika przewodzenia ciepła na bardzo dobry poziomie. Dodatkowo, w przypadku Thermano, zawsze mamy do czynienia z lambdą starzeniową. Oznacza to, że jej wartość zostanie właśnie taka, już po zamontowaniu materiału.  A Thermano Floor ma najlepszą lambdę starzeniową na rynku 0,022 W/mK. Należy w tym miejscu przypomnieć, że im mniejsza jej wartość, tym lepsze właściwości izolacyjne materiału.

Dodatkowo, w przypadku Thermano Floor, te parametry są zachowane przy zminimalizowanej grubości płyty. Mowa tu o niespełna dwukrotnej różnicy w stosunku do tradycyjnych termoizolatorów. Stosując Thermano Floor o grubości 30 mm, zapewniamy parametry izolatora ze styropianu o grubości 50, a nawet 60 mm. Dzięki temu można zyskać dodatkową przestrzeń użytkową w pomieszczeniach, a montaż płyt jest też możliwy w trudnych, „gardłowych” miejscach, gdzie wchodzi w grę tylko wyjątkowo cienki materiał.

Wysoka odporność na ściskanie i nie tylko


Płyty zapobiegają pęknięciom posadzki. Ich wytrzymałość na ściskanie na poziomie ok. 15 t/m2 to również jedne z najwyższych parametrów wytrzymałościowych na rynku.

Thermano Floor jest przeznaczone do wykorzystania w miejscach, które są bardzo intensywnie użytkowane. Mogą to być m.in.:

  • korytarze i innego rodzaju ciągi komunikacyjne,
  • pomieszczenia usługowe o intensywnym użytkowaniu i dużym skupisku pracowników czy klientów,
  • hale garażowe oraz garaże

Płyta PIR a ogrzewanie podłogowe

W przypadku docieplania posadzek z wbudowaną instalacją grzewczą, montaż płyt PIR znacznie redukuje straty ciepła bezpośrednio przy źródle ogrzewania. Thermano Floor posiada zewnętrzną aluminizowaną okładzinę, która stanowi ekran dla ogrzewania podłogowego.  Zapewnia większą  efektywność „podłogówki”, a to z kolei ma przełożenie na niższe rachunki.


Thermano Floor jest rekomendowane przy instalacji ogrzewania podłogowego. Izolacja płytami PIR powoduje, że ten typ ogrzewania jest o wiele bardziej efektywny. Płyty Floor są przy tym znacznie cieńsze niż tradycyjne izolatory.

Przy ogrzewaniu podłogowym liczą się również dwie, dość istotne sprawy. Zawsze poszukiwany jest taki materiał, który można łatwo i szybko położyć na posadzce. Druga, to jego grubość. Materiały wykończeniowe mają również swoje wymagania i zabierają powierzchnię na grubości. Thermano zapewni, że posadzka wraz instalacją i elementami wykończeniowymi nie będzie zbyt wysoko posadowiona.

Thermano jest praktycznie niewrażliwe na wodę. Jego nienasiąkliwość daje gwarancję bezpieczeństwa i utrzymania parametrów na wypadek zalania. Ta cecha dopełnia cały zbiór atrybutów, które powodują, że Thermano Floor jest niezastąpionym materiałem na wszelkiego rodzaju posadzki i powierzchnie podłogowe.

Floor, ale również do innych aplikacji


Dzięki Thermano Floor można zyskać nawet 15% powierzchni użytkowej.

Płyty PIR na posadzkę są również rekomendowane do stosowania w aplikacjach ściennych w połączeniu z betonem i żelbetem. Prace szalunkowe mogą przebiegać w bardzo szybki sposób. A zastosowanie Thermano Floor oznacza w tym przypadku również dużo cieńszą ścianę i dodatkową przestrzeń użytkową. Można zyskać nawet do 15% powierzchni.

Szeroki wachlarz wymiarów

Płyty Thermano Floor występują w dwóch podstawowych wariantach:

  • płyty standardowe o wymiarach 2400 x 1200 mm
  • ich mniejszy odpowiednik o wymiarach 1200 x 600 mm


Wielkość płyt Thermano ułatwia prace montażowe i znacznie skraca czas trwania wszystkich prac. 

Istnieje jednak możliwość zamówienia płyt również o niestandardowej długości - mogą one mieć nawet 5000 mm. Wielkość płyt termoizolacyjnych ułatwia prace montażowe, które przebiegają w szybki i łatwy sposób. Natomiast grubość rdzenia jest kluczowa w przypadku tych miejsc, gdzie chcemy zaoszczędzić jak najwięcej powierzchni. Dostępne grubości z pewnością pozwolą na dostosowanie płyt do szczególnych potrzeb i aplikacji: 60, 75, 100 i 120 mm.

Jeśli jesteś zainteresowany Thermano Floor, koniecznie sprawdź:

Instrukcja montażu Thermano na posadzkach:
https://balex.eu/baza-wiedzy/instrukcje/instrukcje-thermano/jak-wykonac-termoizolacje-posadzki

Zapytaj eksperta, który odpowie na każde pytanie techniczne związane z Thermano Floor 

Jesteś zainteresowany zakupem Thermano Floor?
Skontaktuj się przedstawiecielem Balex Metal w Twoim regionie