Skip to main content

Jacek na budowie – dachówka stalowa Panorama

10 czerwca 2021

Czy na rynku istnieje jeszcze choć jedna modułowa dachówka stalowa, która w podobnym stopniu jak Panorama przypominałaby najlepsze dachówki ceramiczne klasy premium? – Nie ma, a tysiące dachów pokrytych Panoramą są tego najlepszym dowodem.

Odpowiednie kładzenie pokrycia na dachu kopertowym

Dach kopertowy choć fajny, wcale nie jest dla dekarzy prosty. Każda z czterech połaci to trójkąt albo trapez. Właśnie w związku z tym układanie, zaczynając od dowolnej strony, zaczyna się od małego elementu, czyli od narożnika.

Podkonstrukcja dachu – kontrłaty, łaty – została przygotowana zgodnie z odpowiednim rozstawem - dla łat do krycia dachu Panoramą wynosi on 350 mm. Oczywiście różnica jest tylko na pierwszej łacie. Rozstaw między początkiem pierwszej, a drugiej łaty ma wynosić 290 mm.

Geometria dachówki Panorama jest tak ukształtowana, aby układać ją od strony lewej do prawej. Kolejne moduły nakłada się na moduły poprzedzające. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie by ten montaż rozpocząć od strony prawej. Dekarze muszą po prostu pod poprzedzający element podkładać kolejny moduł.

Dachówka stalowa jako kompletny system pokrycia dachu

Panorama to nie tylko moduły blachodachówki, to cały system. Są to również elementy wiatrownicowe, które akurat przy dachu kopertowym nie mają zastosowania. Kolejnym elementem jest gąsior modułowy mocowany na łacie kalenicowej z taśmą wentylacyjną, która umożliwi wentylację spod pokrycia dachowego.  

Blachodachówki modułowe to przyszłość pokryć dachowych. Bardzo istotną zaletą takiego systemu jest szybkość montażu. Ułatwia to także procesy logistyczne. Jedna paleta z dachówką Panorama, która przyjeżdża na budowę, wystarczy na pokrycie całego dachu.

Dachówka modułowa Panorama pozwala na wybór powłoki o różnym poziomie matowości, połysku i  różnych kolorach. Przy okazji zastosowania bardzo trwałych powłok, blachodachówka może mieć gwarancję nawet na kilkadziesiąt lat. Gwarancją tą może być również objęte orynnowanie Zenit – orynnowanie głębokie, typu niemieckiego.

Dowiedz się więcej: