Skip to main content

O Balex Metal

Budujemy razem.

Od ponad ćwierć wieku jesteśmy obecni na rynku producentów materiałów budowlanych, dostarczając rozwiązania dla budownictwa przemysłowego, mieszkaniowego i rolnictwa.

Jesteśmy jednym z największych producentów płyt warstwowych w tej części świata, a nasze materiały trafiają do Klientów na całym globie, od Stanów Zjednoczonych po Nową Zelandię.

Dynamiczny rozwój Balex Metal zawdzięczamy Klientom, którzy zaufali naszemu doświadczeniu i wspólnie z nami od lat realizują ideę - „Budowania razem”.

Każdą formę współpracy traktujemy jako zaproszenie do dialogu oraz inspirację. Wierzymy, że biznes budują ludzie a nie liczby.

Relacje pomogły nam opracować produkty, które doskonale odpowiadają potrzebom współczesnego rynku budowlanego. Dzięki współpracy mogliśmy stworzyć kompleksową ofertę zarówno dla odbiorców z sektora B2B jak i B2C, w postaci - płyt termoizolacyjnych z poliuretanu Thermano, dachówki modułowej Panorama, panelu na rąbek Elegant, czy nowoczesnego systemu orynnowania premium Zenit.

„Budujemy razem” to przede wszystkim szacunek do Klienta.
Dzięki rozbudowanej sieci doradców terenowych możemy dojechać na wskazane miejsce inwestycji. Dbamy również o to, by nasi partnerzy mieli stały dostęp do fachowców z działu wsparcia technicznego oraz biura projektowego.

Wielu naszych Klientów jest z nami od ponad 25 lat.

Dziękujemy.

Zaufanie to bezpieczeństwo.

Dowodem zaufania do każdej marki jest ocena jaką wystawia jej rynek. Jesteśmy laureatem wielu prestiżowych rankingów, a Balex Metal wielokrotnie nagradzany był w branżowych konkursach.

 • Balex Metal awansuje w rankingu największych polskich przedsiębiorstw 86/100 w rankingu Forbesa, 2016 r.
 • Balex Metal trafia do grona TOP 100, największych polskich przedsiębiorstw w rankingu Forbesa, 2016 r.
 • Diament Forbesa, 2016 r.
 • Diament Forbesa, 2014 r.
 • Diament Forbesa, 2011 r.
 • Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, 2009 r.
 • Wicemister Eksportu, 2008 r.
 • Teraz Polska, 2008 r.
 • Pomorski Lider Innowacji, 2007 r.
 • Wehikuł Czasu - Ranking Najzdrowszych Przedsiębiorstw, 2007 r.
 • Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, 2006 r.
 • Polski Herkules, 2005 r.
 • Budowlana Firma Roku, 2005 r.

 

Charakter północy.

Region Kaszub, skąd wywodzi się Balex Metal, pod wieloma względami jest wyjątkowy. Piękno malowniczych krajobrazów kontrastuje tutaj z surowym klimatem i trudnymi warunkami pracy, które od lat hartowały pokolenia. Sąsiedztwo niepokornego Bałtyku, porywiste wiatry i trudna w uprawie ziemia ukształtowały charakter ludzi północy. To dlatego o mieszkańcach Kaszub mówi się, że są praktyczni, przedsiębiorczy i solidni.

Surowość północy zbliża ludzi. Mieszkańcy regionu bardzo wysoko cenią sobie wartości rodzinne i poczucie przynależności do społeczności, na której zawsze można polegać. Dotyczy to nie tylko życia prywatnego, ale również aktywności zawodowej. Załoga kutra, grupa drwali karczujących las czy współpracujący podczas żniw rolnicy – nie ma znaczenia. Współpraca od lat była wartością cenioną bardzo wysoko, niezależnie od wykonywanej profesji.


Trzeba również przyznać, że Kaszubi są uparci. W kontaktach bywa to przywarą, jednak w pracy jest to cecha pożądana. Na ludziach północy można polegać – raz dane słowo to gwarancja dotrzymania zobowiązania. Niezwykle cenią to Skandynawowie, z którymi Balex Metal „Buduje razem” od wielu lat.

Północny rodowód Balex Metal charakteryzuje politykę firmy, którą jest konsekwencja i niezłomność w dążeniu do wyznaczonych celów. To dlatego produkowane na miejscu materiały cechuje wysoka jakość – są one wytrzymałe i wykonane z wyjątkową precyzją.

Dlatego w rzeczywistości automatyzacji procesów produkcyjnych Balex Metal na pierwszym miejscu stawia człowieka. Jego zadanie polega nie tylko na kontroli procesów, ale również na dbaniu o jakość wytwarzanych materiałów i wdrażaniu nowych rozwiązań.

 Balex Metal jest częścią grupy kapitałowej Kingspan.