Każdy może pomóc planecie
Działalność człowieka spowodowała, że na co dzień odczuwamy zmiany zachodzące w klimacie. Tylko 2°C dzielą nas od punktu krytycznego. Jeśli nie zredukujemy gazów cieplarnianych i nie zatrzymamy wzrostu temperatury, zmiany mogą być już nieodwracalne. Zanieczyszczenie środowiska oraz ginące gatunki zwierząt, to zamknięty krąg, który należy natychmiast przerwać. Dlatego trzeba działać! To jest wspólne wyzwanie, które musimy podjąć razem!

Planet Passionate, do czego dążymy?

1. Energia
 • Chcemy osiągnąć zerowe zużycie energii netto do 2030 r.
 • Będziemy wytwarzać własną energię odnawialną na poziomie 20%.
 • Naszym celem jest również instalacja paneli fotowoltaicznych we wszystkich lokalizacjach Balex Metal.
2. Dwutlenek węgla
 • Chcemy osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla do 2030 r.
 • Dążymy do tego, aby flota Balex Metal stała się zeroemisyjna już w 2025 r.
 • Zobowiązujemy się obniżyć o połowę CO2 powstające przy realizacji dostaw do naszych partnerów.
3. Gospodarka odpadami
 • Naszym priorytetem jest również gospodarka odpadami o obiegu zamkniętym. Każdy w Balex Metal będzie odgrywał ogromną rolę w realizacji tego planu.
 • Nasze procesy produkcyjne staną się zero-odpadowe do 2030 r.
 • Butelki PET pochodzące z recyclingu, będą wykorzystywane w naszych procesach produkcyjnych.
4. Woda
 • Chcemy znacznie wpłynąć na procesy oszczędzania wody. Dbanie o zasoby wodne to kolejne z naszych zobowiązań.
 • Zbierania wody deszczowej będzie miało miejsce we wszystkich lokalizacjach Balex Metal.
 • Staliśmy się również częścią ambitnych projektów oczyszczania oceanów.
Planet Passionate 2030, nasza wizja

Walka ze zmianami klimatycznymi, ochrona środowiska oraz gospodarka odpadami o obiegu zamkniętym to priorytetowe działania, które w ciągu 10 lat muszą przynieść ogromną zmianę w sposobie naszego funkcjonowania. Realizacja strategii zrównoważonego rozwoju ma służyć otoczeniu, nam i naszym pokoleniom. Planet Passionate to idea, która ma zmienić nas wszystkich, a tym samym wpłynąć na obraz otaczającego nas środowiska. To nie suchy projekt do wykonania, lecz konkretne zadania i cele, które możemy osiągnąć tylko wspólnie.

Nasze inicjatywy

Inicjatywa Planet Passionate Communities Planet Passionate Communities

Jesienią 2021 roku uruchomiliśmy Planet Passionate Communities, filantropijne ramię naszego 10-letniego, globalnego programu zrównoważonego rozwoju Planet Passionate.

Czytaj więcej...

Na terenie zakładu produkcyjnego w bolszewie stanęła pasieka z 500 tys. pszczół Pszczela pasieka w Balex Metal

Na terenie zakładu produkcyjnego Balex Metal w Bolszewie, powstała pszczela pasieka. Składa się ona z 5 uli, a w każdym z nich mieszka ok 100 000 pszczół.

Czytaj więcej...

Zeroemisyjne samochody w Balex Metal

Neutralność węglowa to jedno z głównych zadań, które postawiliśmy sobie w ramach programu Planet Passionate.  Dlatego już w 2030 roku chcemy osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla.

Czytaj więcej...

Raport z realizacji prośrodowiskowego programu Planet Passionate za 2020 rok Planet Passionate - Raport Roczny za 2020

Światowy Dzień Ziemi jest okazją aby przedstawić nasze działania, które podjęliśmy w przeciągu ostatnich 12 miesięcy w ramach programu Planet Passionate. Są to wysiłki bardzo wielu osób i zespołów na całym świecie, które wspólnie chcą zmienić otaczającą nas rzeczywistość.

Czytaj więcej...

Ograniczamy ilość folii do pakowania

Ograniczmy ilość produkowanych odpadów! - Jaki jest na to sposób? Najskuteczniejszy i najprostszy – wspólnie ograniczajmy nasze zapotrzebowanie na opakowania. Już od kwietnia 2020 roku rezygnujemy z aplikacji folii ochronnej na wewnętrznej okładzinie płyt warstwowych. Produkcja płyt warstwowych Balex Metal będzie teraz standardowo z jedną folią od strony zewnętrznej.

Czytaj więcej...

Recycling i zielone biuro

Wszyscy pracownicy Balex Metal wezmą udział w warsztatach dotyczących gospodarki odpadami o obiegu zamkniętym. Nie tylko poznamy pełen przebieg procesu recyclingu, ale również dowiemy się jak samemu segregować w sposób maksymalny.

Czytaj więcej...

Partnerstwa w ramach Planet Passionate

Wspieranie społeczności

Partnerstwo z GOAL, międzynarodową agencją humanitarną, ma na celu wspieranie pozytywnych transformacji na całym świecie, jednocześnie promując nasze cele zrównoważonego rozwoju Planet Passionate. We współpracy z GOAL chcemy pomóc w rozwijaniu infrastruktury opieki zdrowotnej i edukacyjnej.

Oczyszczanie oceanów

Do 2025 roku chcemy zrealizować 5 projektów oczyszczania oceanów ze śmieci. Pierwszym tego efektem jest 180 ton odpadów morskich, które zostały zebrane przy współpracy z Fundacją Ecoalf.

Ochrona lwów

Populacja lwów w Afryce spadła w ciągu ostatnich dwóch dekad aż o połowę. Dlatego cała Grupa Kingspan współpracuje z Born Free Foundation, aby wspomóc ratowanie tych zwierząt.

.

?