Skip to main content

Wierzymy, że biznes
budują ludzie

Dlatego w codziennej pracy kierujemy się ideą „BUDOWANIA RAZEM”, czyli partnerstwa polegającego na bliskiej współpracy, w której klient, wykonawca, dekarz, monter czy dystrybutor współtworzą produkty, będąc jednocześnie ich odbiorcą
Marek Dzikiewicz
Prezes Zarządu Balex Metal

Budujemy
Razem.

Od ponad 30 lat jesteśmy obecni na rynku producentów materiałów budowlanych, dostarczając rozwiązania dla budownictwa przemysłowego, mieszkaniowego i rolnictwa.

Jesteśmy jednym z największych producentów płyt warstwowych w tej części świata, a nasze materiały trafiają do Klientów na całym globie, od Stanów Zjednoczonych po Nową Zelandię.

Dynamiczny rozwój Balex Metal zawdzięczamy Klientom, którzy zaufali naszemu doświadczeniu i wspólnie z nami od lat realizują ideę - „Budowania razem”.

Każdą formę współpracy traktujemy jako zaproszenie do dialogu oraz inspirację. Wierzymy, że biznes budują ludzie a nie liczby.

Relacje pomogły nam opracować produkty, które doskonale odpowiadają potrzebom współczesnego rynku budowlanego. Dzięki współpracy mogliśmy stworzyć kompleksową ofertę zarówno dla odbiorców z sektora B2B jak i B2C, w postaci - płyt termoizolacyjnych z poliuretanu Thermano, dachówki modułowej Panorama, panelu na rąbek Elegant, czy nowoczesnego systemu orynnowania premium Zenit.

Budujemy razem” to przede wszystkim szacunek do Klienta.
Dzięki rozbudowanej sieci doradców terenowych możemy dojechać na wskazane miejsce inwestycji. Dbamy również o to, by nasi partnerzy mieli stały dostęp do fachowców z działu wsparcia technicznego oraz biura projektowego.

  • BEZPIECZEŃSTWO I WIARYGODNOŚĆ
  • WIEDZA, DOŚWIADCZENIE I PRAKTYKA
  • ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA PLANETĘ
  • PARTNERSTWO I ZAUFANIE

BEZPIECZEŃSTWO I WIARYGODNOŚĆ


Wiarygodny producent materiałów budowlanych to dostawca sprawdzonych i potwierdzonych przez niezależne instytucje rozwiązań. Nasze zakłady produkcyjne w Europie działają zgodnie z wymaganiami norm ISO 9001, ISO 14001 oraz ISO 45001.
W Balex Metal poprzez odpowiednie procedury i ich kontrolę (Zespół ds. Compliance) zapewniamy poziom deklarowanych właściwości zgodnie z ich zastosowaniem i obowiązującymi przepisami. Aby minimalizować ryzyko wprowadzenia w błąd klienta i dbając o transparentność oraz łatwy dostęp do informacji wszystkie zmiany parametrów są monitorowane i zatwierdzane wieloetapowo. Dokumenty wychodzące są weryfikowane zarówno od strony technicznej, certyfikacyjnej, logistycznej, magazynowej i marketingowej. Należąc do międzynarodowej Grupy Kingspan mamy zagwarantowany dostęp do sprawdzonego surowca, bez względu na nieprzewidywalne okoliczności. Jesteśmy bezpieczną przystanią dla naszych Partnerów Biznesowych, zwłaszcza w niepewnych czasach. Gwarantujemy dostępność, sprawdzoną jakość i odpowiedni standard naszych produktów.

WIEDZA, DOŚWIADCZENIE I PRAKTYKA


W Balex Metal wierzymy, że edukacja i wymiana doświadczeń przyczyniają się do podnoszenia standardów w branży. Ponad siedemdziesięciu Doradców Techniczno-Handlowych, Kierowników Produktu, czy Trenerów Produktu Balex Metal znajdziecie nie tylko w punktach handlowych czy na budowach. Jesteśmy zawsze blisko, aby wesprzeć Was na każdym etapie inwestycji - online i na miejscu.
Kultura dzielenia się wiedzą zaczyna się w Balex Metal od poniedziałkowych szkoleń wewnętrznych. Za pośrednictwem różnorodnych kanałów - od szkoleń w naszej Akademii Budowlanej Balex Metal w Tomaszowie, gdzie przeszkoliliśmy kilkanaście tysięcy osób, setki szkoleń u partnerów i na budowach, kanał ekspercki na YouTube, który ma już ponad 11 milionów wyświetleń, podcasty, webinary, stronę internetową, dedykowane broszury, uczestnictwo merytoryczne w wielu stowarzyszeniach, uczestnictwo na forach tematycznych i wszędzie tam, gdzie to możliwe - dzielimy się wiedzą, praktyką i doświadczeniem. Doskonale rozumiemy, że jest to kluczowe dla rozwoju branży, innowacji i budowania trwałych relacji.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA PLANETĘ


Istnieje związek między działaniem każdej firmy, a zmianami zachodzącymi w środowisku naturalnym. Sektor budowlany jest jednym z największych wytwórców emisji dwutlenku węgla na świecie. Mamy tego świadomość, dlatego realizujemy program zrównoważonego rozwoju Planet Passionate, który koncentruje się na czterech obszarach: ENERGII, REDUKCJI EMISJI DWUTLENKU WĘGLA, DBAŁOŚCI O ZASOBY WODNE oraz GOSPODARCE ODPADAMI O OBIEGU ZAMKNIĘTYM.
Walczymy o redukcję śladu węglowego w naszych produktach. Klientom oferujemy rozwiązania pozwalające zmniejszyć zapotrzebowanie na energię. Inwestujemy w niskoemisyjność i zwiększamy udział odnawialnych źródeł energii poprzez montaż na dachach naszych fabryk instalacji wytwarzających energię solarną. Wprowadzamy do firmowej floty samochody z napędem elektrycznym, a na dachach naszych fabryk montujemy instalacje do odzysku wody deszczowej. Nie zapominamy też o edukacji wewnętrznej i inspirowaniu siebie nawzajem do zmiany nawyków na bardziej ekologiczne.

PARTNERSTWO I ZAUFANIE


Zaczynaliśmy od blachodachówki i blach profilowanych. Dzisiaj oferujemy unikalną, jedną z najszerszych na rynku, ofertę produktów komplementarnych do budownictwa przemysłowego, mieszkaniowego i rolniczego. Organizację budowaliśmy na zaufaniu, ponieważ wierzymy, że biznes budują ludzie. Hasło „BUDUJEMY RAZEM” towarzyszy nam od ponad trzech dekad.
Oferujemy nie tylko sprawdzone materiały budowlane, ale zapewniamy bezpieczeństwo i wsparcie na każdym etapie współpracy. Jesteśmy blisko naszych Partnerów, a to oznacza ponad 70 doradców techniczno-handlowych w terenie, oddziały produkcyjno-handlowe w Czechach, Estonii, Finlandii, Litwie, Łotwie, Polsce i Słowacji. Zapewniamy dostawy do 48 godzin w granicach 150 km od oddziału. Mając dostęp do sprawdzonego surowca w zabezpieczonej ilości, co jak się okazuje, w trudnych czasach jest wartością bardzo istotną, oferujemy stabilność w realizacji zamówień. Posiadanie surowców pozwala nam reagować w odpowiedni sposób na wahania rynku i być bezpieczną przystanią dla naszych Partnerów Biznesowych.

BalexMetal to:

700 +

zatrudnionych pracowników

6

zakładów produkcyjnych

35+

obsługiwanych krajów exportowych

TOP 100

największych polskim firm według Forbes

Ponad 30 lat

na rynku