Blog

Budowa dachu płaskiego

Konstrukcja dachu płaskiego jest układem warstwowym. Stropodachy, w zależności od założeń, mogą pełnić funkcję tylko najwyższej przegrody budynku lub być zagospodarowane jako tzw. zielone ogrody.

Czym charakteryzuje się dach dwuspadowy? Jakie może być jego pokrycie?

Dachy dwuspadowe umożliwiają efektywne zagospodarowanie poddasza. Konstrukcje tego typu mogą zakończyć budynki zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym.

Jakich formalności wymaga budowa altany? Jakie pokrycie można zastosować na altanie?

Budowa altany ogrodowej przy domu wymaga spełnienia określonych formalności. Zakres potrzebnej dokumentacji zależy w takim przypadku przede wszystkim od powierzchni obiektu. Jeśli altana ma zostać wykonana na obszarze ogródków działkowych, nie trzeba składać zawiadomienia ani wniosku o wydanie pozwolenia.

O czym warto pamiętać planując remont dachu?

Remont dachu obejmujący konstrukcję więźby lub wpływający na układ warstw najwyższej przegrody zewnętrznej budynku wymaga zgłoszenia w organie administracji architektoniczno-budowlanej. W pozostałych przypadkach nie ma konieczności dopełniania żadnych formalności.

Z czego wykonać estetyczne i trwałe pokrycie tarasu?

Taras nad pomieszczeniem ogrzewanym bezwzględnie wymaga wykonania wydajnej izolacji termicznej. Tylko w takim przypadku w budynku nie dojdzie do strat ciepła, a konstrukcja tarasu będzie trwała przez lata.

Rola kierownika budowy

Obowiązki kierownika budowy są określone przez ustawę Prawo budowlane. Osoba ta jest odpowiedzialna między innymi za prowadzenie dokumentacji budowy oraz geodezyjne wytyczenie obiektu budowlanego w terenie.

.

?