Blog

Płyta warstwowa MW FIRE z rdzeniem z wełny mineralnej wprowadza nową jakość ochrony budynku w każdym projekcie inwestycyjnym. Jej kluczowe cechy to niepalność (Euroklasa A2) oraz zdolność do osiągania wysokich klas odporności ogniowej (do EI 240). 

Płyta warstwowa MW FIRE to nowość w ofercie Balex Metal, płyta o doskonałych parametrach ogniowych

 Na rynku znajduje się wielu producentów płyt warstwowych i praktycznie każdy posiada w swoim portfolio płyty z rdzeniem z wełny mineralnej. Płyty warstwowe od wielu lat są bowiem podstawowym budulcem dużych hal przemysłowych. Dominują płyty z rdzeniem PIR, które charakteryzują się niską masą (rdzeń 40 kg/m3), bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi (λD=0,022 W/mK) oraz atrakcyjną ceną. 

Płyta warstwowa MW Fire produkcji Balex Metal

Bezpieczeństwo pożarowe budynków jest jednym z najistotniejszych wymagań według Rozporządzenia Ministra Infrastruktury  jak również w świetle Załącznika I rozporządzenia Parlamentu Europejskiego. Jego priorytetowe znaczenie uwzględnia się nie tylko w przypadku budownictwa cywilnego, ale również przy zastosowaniach specjalnych czego przykładem są Unified Facility Criteria opublikowane przez departament obrony USA.

Ubezpieczenie domu w budowie ‒ Balex Metal

Ubezpieczenie domu w budowie najczęściej dotyczy budynków wznoszonych od podstaw. Ochrona tego typu może być udzielona również w odniesieniu do obiektów, które są poddawane rozbudowie, nadbudowie, przebudowie lub remontowi. 

Kalkulator dachu skośnego Balex Metal dostępny dla każdego kto chce obliczyć materiał potrzebny do budowy dachu

Na stronie Balex Metal jest dostępny konfigurator dachu skośnego, czyli darmowa aplikacja online. Aplikacji nie trzeba pobierać aby móc z niej skorzystać. Wystarczy wejść w zakładkę Konfiguratory i już można obliczyć w 3 minuty materiały potrzebne do budowy dachu.

Termomodernizacja z użyciem Thermano z dofinansowaniem Czyste Powietrze

W nowej odsłonie programu Czyste Powietrze 2023, oprócz wymiany starego kotła, okien czy drzwi, można również otrzymać dofinansowanie na ocieplenie domu. Co ważne koszty termomodernizacji budynku nie mają w programie limitu kwotowego, podana jest jedynie ich intensywność, czyli procentowy udział w poniesionych kosztach netto, które podlegają dofinansowaniu.

.

?