Skip to main content

Blacha trapezowa konstrukcyjna – wszystko, co powinieneś wiedzieć

17 lipca 2023

Blacha trapezowa konstrukcyjna to materiał o zastosowaniu głównie w budownictwie przemysłowym. Doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie niezbędna jest wysoka nośność oraz sztywność. Poznaj wszystkie zalety blachy konstrukcyjnej trapezowej i sprawdź, czym charakteryzują się dwa nowe profile w ofercie Balex Metal: BTR 139 oraz BTR 150.

 

Co to jest i czym się wyróżnia blacha trapezowa konstrukcyjna?

Blacha trapezowa konstrukcyjna to uniwersalny i lekki materiał, który charakteryzuje się wysokim stopniem nośności i sztywności. Z tego względu chętnie stosowana jest w konstrukcjach przemysłowych, magazynowych i usługowych. Wykorzystuje się ją w obiektach produkcyjnych, socjalnych, centrach logistycznych, czyli przy budowie wielkopowierzchniowych budynków, gdzie liczą się również: wytrzymałość, skuteczność przenoszenia obciążeń oraz stosunkowo niskie koszty materiałów. 

Rodzaje blachy trapezowej konstrukcyjnej w naszej ofercie

W rozbudowanej ofercie Balex Metal dostępne są blachy konstrukcyjne trapezowe, które różnią się grubościami, długościami i kształtami przetłoczeń. Dzięki temu bez żadnych problemów można dobrać je do wymogów nośności różnorodnych obiektów. Proponowane modele to m.in.: BTR 50, BTR 60, BTR 85, BTR 93, BTR 135, BTR 153, BTR 160 oraz dwa nowe profile: BTR 139BTR 150.

Te dwa produkty zastąpiły z powodzeniem do tej pory funkcjonujące blachy: BTR 135 oraz BTR 153. Wyróżniają się bardzo konkurencyjną nośnością w układach: jedno- i wieloprzęsłowych. A to wszystko dzięki odpowiednim profilowaniom. Tym, co sprawia, że warto zwrócić uwagę na nowe blachy, są także: niewielka waga oraz szybki montaż. 

Zalety blach trapezowych konstrukcyjnych

Blachy konstrukcyjne trapezowe charakteryzują się zróżnicowanym profilowaniem, co sprawia, że każdy z modeli wykazuje świetne parametry nośności zarówno w układach jedno-, jak i wieloprzęsłowych. Odznaczają się również niewielką wagą, dzięki czemu ich montaż na małych i dużych powierzchniach, również ze względu na długie arkusze, przebiega szybko i nie wymaga ogromnych nakładów pracy podczas właściwego dostosowywania konstrukcji nośnej budynku. Wszystko to sprawia, że zastosowanie blach trapezowych konstrukcyjnych wpływa na ekonomię procesu wznoszenia budynku, co z kolei przekłada się na ich popularność i duże zainteresowanie. Niekwestionowaną zaletą tego typu profili jest również trwałość. Produkty te są wykonane ze stali S320GD powlekanej powłoką malarską poliestrową o grubości 15 mikronów. 

Czym kierować się przy wyborze blachy trapezowej konstrukcyjnej?

Wybierając blachę trapezową konstrukcyjną, należy zwrócić uwagę na miejsce zastosowania materiału i wybrać produkt, który najlepiej wpisze się w potrzeby danej inwestycji. Mowa tutaj o dopasowaniu parametrów takich jak wysokość profilu czy jej grubość. 

Od czego zależy cena blachy trapezowej za metr?

Ile kosztuje blacha trapezowa konstrukcyjna? Cena tego materiału uzależniona jest od wielu czynników, takich jak rozmiar i grubość. W Balex Metal można liczyć na atrakcyjne ceny blachy trapezowej konstrukcyjnej i nie tylko. Nasze Biuro Projektowe zapewnia wsparcie w obliczeniach i optymalizacji profili do konkretnego obiektu. Więcej szczegółów dotyczących oferty można uzyskać, kontaktując się z nami. Zapraszamy! 

Zobacz również

Dachy z blachy trapezowej

Zalety i zastosowanie blachy trapezowejj