Skip to main content
Dlaczego warto docieplić poddasze płytą Thermano GK?

Dlaczego warto docieplić poddasze płytą Thermano GK?

08 lipca 2022

Thermano GK, czyli termoizolacja na ściany ze zintegrowaną płytą gipsowo-kartonową daje wiele możliwości zastosowania oraz wymierne korzyści. System docieplenia i wykończenia dachu od strony poddasza z użyciem tej płyty jest bezkolizyjny z uwagi na brak konieczności ingerencji w jego poszycie.

Dodatkowo właściwości termiczne Thermano GK umożliwiają zastosowanie niemal o połowę mniejszej grubości w porównaniu do innych termoizolacji co przekłada się na większą przestrzeń użytkową, a dodatkowo gazoszczelność płyty eliminuje ryzyko pojawienia się wilgoci w istniejącej termoizolacji dachowej. 

Thermano GK umożliwia szybki montaż i wykonywanie prac nawet zimą

Płyta Thermano GK łączy w sobie wiele elementów i wiele korzyści. Dzięki integracji z płytą PIR płyty gipsowo –kartonowej zdecydowanie przyspieszamy proces wykończenia wnętrz.  Nie tylko skracamy, ale także wykorzystujemy o wiele mniej elementów do przeprowadzenia remontu z tym produktem. Co więcej, po szybkim zamontowaniu płyt pozostaje nam tylko zafugować złącza, a po zagruntowaniu można już pokryć ścianę wybranym materiałem. Prace na poddaszu nie są też ograniczone czasowo. Prace termoizolacyjne można wykonać o dowolnej porze roku ponieważ montaż Thermano GK nie ingeruje w poszycie samego dachu.

Thermano GK to sposób na przestronne pomieszczenie na poddaszu

W przypadku gdy poddasze jest małe i walczymy o każdy centymetr przestrzeni, istnieje ryzyko, że docieplenie zaburzy proporcje jeszcze bardziej.  Warto wówczas skorzystać właśnie z Thermano GK , które jest produktem bardzo uniwersalnym. Z jednej strony pozwala na uzyskanie większej przestrzeni, a z drugiej poprawia wydajność energetyczną pomieszczenia. Należy również zaznaczyć, że właściwości termoizolacyjne Thermano zapewniają komfort użytkowania pomieszczeń na poddaszu o każdej porze roku – w lecie utrzymując przyjemny chłód, a zachowując ciepło w miesiącach jesiennych i zimowych.  

 

Jeśli jesteś zainteresowany Thermano GK koniecznie sprawdź szczegóły techniczne tego produktu.

Zapraszamy również do kontaktu z Przedstawicielami Techniczno-Handlowymi, którzy odpowiedzą na każde pytanie.