W przypadku korytarzy czy klatek schodowych izolacja powinna być kładziona od strony pomieszczeń nieogrzewanych.  Problem pojawia się gdy szerokość naszego pomieszczenia nie jest duża i ułożenie materiału izolacyjnego jeszcze zabiera cenne centymetry. Można jednak poradzić sobie w takiej sytuacji wybierając materiał o najlepszych właściwościach cieplnych i najlepszym stosunku grubości do izolacyjności.

Dlatego warto poznać wszystkie korzyści płynące z zastosowania płyty izolacyjnej Thermano GK. W przypadku gdy nasze pomieszczenia są rzeczywiście małe i jest ryzyko, że ocieplenie zaburzy ich proporcje czyniąc je zbyt wąskimi, warto użyć Thermano z okładziną gips-karton. Ten uniwersalny produkt wpływa nie tylko na szybkość montażu, większą estetykę, ale przede wszystkim poprawę wydajności energetycznej budynku oraz większy komfort jego użytkowania.

Jak zapewnić większą powierzchnię i dobrą izolację akustyczną pomieszczenia?

Integracja sprawdzonej płyty izolacyjnej, jaką jest Thermano, z płytą gipsowo-kartonową niesie ze sobą same plusy.  Wyjątkowy stosunek grubości płyty do jej właściwości izolacyjnych sprawia, że jest doskonałym materiałem do docieplenia tam, gdzie szukamy sposobu na większą przestrzeń użytkową. Thermano  GK umożliwia uzyskać nawet o 5% więcej przestrzeni i w sposób sprawdzony zabezpiecza przed hałasem z zewnątrz.

Płyta Thermano GK to sposób na skrócenie czasu remontu i budowy

Połączenie sprawdzonej płyty termoizolacyjnej Thermano zintegrowanej z wodoodporną płytą gipsowo-kartonową skraca czas remontu lub budowy. Dlaczego? Ponieważ wykorzystujemy w tym rozwiązaniu o wiele mniej elementów, niż gdybyśmy robili to samo z tradycyjnymi materiałami izolacyjnymi, na które należałoby położyć siatkę, klej, tynki….

Płyta Thermano GK łączy w sobie wiele elementów dzięki czemu bardzo przyspiesza proces wykończenia wnętrz.  Po szybkim zamontowaniu Thermano, pozostaje nam tylko fugowanie połączeń między płytami, zagruntowanie podłoża i użycie farby, tapet czy glazury.

Suchy montaż to trend, który zapanuje również w polskim budownictwie

Montaż płyt Thermano GK może się odbywać w technologii suchej, to znaczy bez użycia wody. Z technologii tej w Polsce korzysta się nadal dość rzadko, a dominującym sposobem mocowania płyt do ścian jest używanie zapraw cementowych lub klejów na bazie gipsu. Taki montaż płyt Thermano GK jest również możliwy, jednak Thermano GK  sprzyja suchym i błyskawicznym wykończeniom:

  • ścian wewnętrznych
  • ścianek działowych
  • obudowie wanien czy parapetów

 Thermano służy również do tworzenia innych elementów architektury wnętrz przy zastosowaniu montażu mechanicznego do dowolnej podkonstrukcji jako typowe rozwiązanie znane z montażu samych płyt GK. Najczęściej spotykane podkonstrukcje są wykonane:

  •  z drewna
  • profili aluminiowych
  • profili stalowych

Wykończenie korytarza nie musi być trudne

Ciągi komunikacyjne takie jak klatki schodowe czy korytarze to z reguły trudne do wykończenia pomieszczenia. Dzieje się ta k ze względu na konieczność pogodzenia rozwiązań estetycznych z wymogami izolacyjności oraz samej powierzchni. Jednak nie musi być to tak wielki problem stosując odpowiedni materiał. Dlatego warto zapoznać się ze wszystkimi korzyściami, które niesie wykorzystanie płyty izolacyjnej Thermano w wersji GK.

Jeśli jesteś zainteresowany Thermano GK koniecznie sprawdź szczegóły techniczne tego produktu.

Zapraszamy również do kontaktu z Przedstawicielami Techniczno-Handlowymi, którzy odpowiedzą na każde pytanie.