Skip to main content
POCZUJ RÓŻNICĘ. CISZEJ O PONAD 7dB!

POCZUJ RÓŻNICĘ. CISZEJ O PONAD 7dB!

28 lutego 2024

Odkryj przewagi montażu panelu na klik Elegant 2.0 z powłoką akustyczną SOUNDCONTROL

Marzysz o spokojnej atmosferze w swoim domu, wolnej od hałasów dochodzących z zewnątrz? Izolacja akustyczna dachu może być kluczowym rozwiązaniem, które sprawi, że wnętrza, w których przebywasz staną się oazą ciszy i komfortu. Montaż pokrycia dachowego typu panel na klik Elegant 2.0, szczególnie na dachach o mniejszym nachyleniu, może być wyzwaniem, jeśli chodzi o kontrolę hałasu. Jednak istnieją już rozwiązania, które są pomocne w tłumieniu dźwięku i dbają o ciszę wewnątrz pomieszczeń.

Dlaczego warto wybrać panel na rąbek Elegant 2.0?

Blachodachówka jako pokrycie dachowe jest ceniona głównie ze względu na odpowiednie właściwości techniczne i pozytywne cechy. Panel na klik Elegant 2.0 to tradycyjne wykończenie w nowoczesnym wydaniu, stworzone z myślą o zachowaniu klasycznego charakteru budynku, które zawsze będzie inspiracją dla współczesnych architektów. Montaż panelu na klik Elegant 2.0 to gwarancja zarówno estetyki, jak i funkcjonalności. Blacha na rąbek zapewnia nie tylko gustowny wygląd całego budynku, ale także wysokie parametry użytkowe. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu tego materiału, nie obciąża nadmiernie konstrukcji budynku, co czyni go idealnym wyborem dla tych, którzy szukają równowagi między estetyką a praktycznością.

Dźwiękoszczelność pokrycia dachowego w praktyce

Bywa jednak z blachodachówkami tak, że materiał, z którego są wykonane potęgują odgłosy uderzania kropel deszczu o dach i nie dość wystarczająco izolują hałasy dochodzące z zewnątrz. Zatem dźwięki z zewnątrz, takie jak szum wiatru, deszczu czy hałas uliczny, mogą być uciążliwe, zakłócając nasz spokój i komfort. Na szczęście istnieją rozwiązania na te bolączki.

Jak zredukować hałas o ponad 7dB

Jednym z takich rozwiązań jest powłoka akustyczna SOUNDCONTROL, która jest dodawana do panelu na rąbek Elegant 2.0. Dzięki powłoce możliwe jest ograniczenie hałasu (źródła: burze, deszcz i wiatr o ponad 7dB*). To rozwiązanie sprawdza się szczególnie w przypadku osób wrażliwych na dźwięki lub dla tych, których domy znajdują się w specyficznym otoczeniu terenowym. Montaż panelau na rąbek z powłoką akustyczną czy bez niej nie różni się tak dalece od siebie. Panel na rąbek to blachodachówka modułowa, dostępna w czterech profilacjach do wyboru - liniowym, z podwójnym rowkiem, w mikrofali oraz profilowaniu gładkim. Dodatkowo występuje w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można je dopasować do budynków o rożnym charakterze i sprostać najbardziej wyrafinowanym gustom.

Gdzie sprawdzi się panel na rąbek Elegant 2.0

Panele na rąbek Elegant 2.0 sprawdzą się zarówno na dachach skośnych jak i na elewacjach. Zastosowane na dachu skośnym będą doskonałym wykończeniem domów zarówno o nowoczesnym jak i klasycznym stylu. Wybierz montaż panelu na klik Elegant 2.0 z powłoką akustyczną SOUNDCONTROL i ciesz się spokojem w swoim domu, bez względu na warunki pogodowe.

Przeczytaj także:

 

Obejrzyj jak działa panel na rąbek Elegant 2.0 z filcem wygłuszającym: Panel na rąbek z filcem wygłuszającym Elegant 2.0 (youtube.com)