Ograniczmy ilość produkowanych odpadów! - Jaki jest na to sposób? Najskuteczniejszy i najprostszy – wspólnie ograniczajmy nasze zapotrzebowanie na opakowania. Już od kwietnia 2020 roku rezygnujemy z aplikacji folii ochronnej na wewnętrznej okładzinie płyt warstwowych. Produkcja płyt warstwowych Balex Metal będzie teraz standardowo z jedną folią od strony zewnętrznej.

Codziennie docierają do nas wiadomości o kolejnych kataklizmach ekologicznych, suszach, pożarach, zanieczyszczonym powietrzu… Informacje o pływających po oceanach wyspach śmieci oraz ginących gatunkach zwierząt, stały się „normą”. Jednak czy przeszliśmy do porządku dziennego, że tak jest? 

Od pewnego czasu stawiamy przed sobą pytania o naszą postawę oraz obowiązki, które spoczywają na nas – jako ludziach, i na organizacji Balex Metal. Chcielibyśmy mieć wpływ na stan otaczającego nas środowiska. Aby jednak mieć moc sprawczą trzeba postawić przed sobą konkretne cele i zadania.

Jednym z nich jest prowadzenie działań zgodnych z polityką gospodarki o obiegu zamkniętym.

Zapobieganie powstawaniu odpadów to podstawowa zasada w gospodarce odpadami. Wszelkie działania, które eliminują produkcję śmieci są najlepszym sposobem na wdrażanie właściwych procesów. Jest to również najskuteczniejsza „broń” w tej trudnej batalii. Brak odpadu uruchamia pozytywny łańcuch. Zmniejsza się zapotrzebowanie na transport, energię oraz materiały, które służą do unieszkodliwiania i utylizacji odpadów.

Podejmijcie to wyzwanie!

Ograniczmy ilość produkowanych odpadów! Sięgnijmy po najskuteczniejszy i najprostszy na to sposób. Jeśli wspólnie ograniczymy nasze zapotrzebowanie na opakowania, osiągniemy zamierzony efekt.

Właśnie dlatego zrezygnowaliśmy z aplikacji folii ochronnej na wewnętrznej okładzinie płyt warstwowych. Produkcja płyt warstwowych Balex Metal odbywa się teraz standardowo z jedną folią od strony zewnętrznej – czyli minimalnej i wystarczającej do tego, by transport płyt pozostał bezpieczny.

Prosimy wszystkich o zrozumienie i podjęcie się wspólnego zadania, jakim jest ograniczanie ilości produkowanych odpadów. Mniej odpadów prowadzi do zmniejszenia poziomu emisji dwutlenku węgla do atmosfery – możemy to jednak osiągnąć tylko we współpracy z WAMI – Klientami, Partnerami, Kontrahentami, Dostawcami Balex Metal.

Czy podejmiecie to wyzwanie? – Czekają już kolejne!