Plannet

Inicjatywa Planet Passionate Communities

Jesienią 2021 roku uruchomiliśmy Planet Passionate Communities, filantropijne ramię naszego 10-letniego, globalnego programu zrównoważonego rozwoju Planet Passionate.

Na terenie zakładu produkcyjnego w bolszewie stanęła pasieka z 500 tys. pszczół

Na terenie zakładu produkcyjnego Balex Metal w Bolszewie, powstała pszczela pasieka. Składa się ona z 5 uli, a w każdym z nich mieszka ok 100 000 pszczół.

Neutralność węglowa to jedno z głównych zadań, które postawiliśmy sobie w ramach programu Planet Passionate.  Dlatego już w 2030 roku chcemy osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla.

Raport z realizacji prośrodowiskowego programu Planet Passionate za 2020 rok

Światowy Dzień Ziemi jest okazją aby przedstawić nasze działania, które podjęliśmy w przeciągu ostatnich 12 miesięcy w ramach programu Planet Passionate. Są to wysiłki bardzo wielu osób i zespołów na całym świecie, które wspólnie chcą zmienić otaczającą nas rzeczywistość.

Ograniczmy ilość produkowanych odpadów! - Jaki jest na to sposób? Najskuteczniejszy i najprostszy – wspólnie ograniczajmy nasze zapotrzebowanie na opakowania. Już od kwietnia 2020 roku rezygnujemy z aplikacji folii ochronnej na wewnętrznej okładzinie płyt warstwowych. Produkcja płyt warstwowych Balex Metal będzie teraz standardowo z jedną folią od strony zewnętrznej.

Wszyscy pracownicy Balex Metal wezmą udział w warsztatach dotyczących gospodarki odpadami o obiegu zamkniętym. Nie tylko poznamy pełen przebieg procesu recyclingu, ale również dowiemy się jak samemu segregować w sposób maksymalny.

.

?