Skip to main content

Instrukcja montażu podsufitki Thermano Fiberglass (PIR)

13 lutego 2018

Instrukcja montażu podsufitki Thermano Fiberglass

Instrukcja montaży płyt Thermano Agro Fiberglass. Podsufitka dla obiektów rolnym.

 

Instrukcja montażu termoizolacji z wykorzystaniem płyt PIR Thermano Fiberglass (podsufitka)*

*Specjalne płyty termoizolacyjne dedykowane do instalacji w obiektach inwentarskich; swoją wytrzymałość na mycie myjką ciśnieniową i odporność na działanie związków organicznych zawdzięczają swojej powłoce z włókna szklanego.

1. Do montażu termoizolacji należy przygotować:

  • płyty Thermano Fiberglass
  • profile C
  • profile H
  • ocynkowane wkręty do drewna
  • kołki do szybkiego montażu
  • blaszane zawieszki

2. Instalację rozpoczynamy od montażu pasa z profili C. Dużym ułatwieniem będzie wyznaczenie równej linii, do której będziemy dopasowywać położenie profili. Montaż profili C należy wykonać po wewnętrznym obwodzie całego pomieszczenia, na wysokości, na której docelowo zamontowane mają być płyty Thermano Fiberglass.

Czyli tuż pod dźwigarem konstrukcji dachowej. Profile C mocujemy do ściany kołkami. Profile posłużą do dodatkowego zabezpieczenia położenia płyt PIR.

3. Kolejnym etapem będzie przygotowanie profili H, na które należy nasunąć blaszane zawieszki. Gotowe profile z zawieszkami mocujemy do krokwi wkrętami do drewna.

4. Pierwszy rząd płyt Thermano umieszczamy z jednej strony w profilu C, z drugiej mocujemy już z nałożonym profilem H. Kolejne rzędy płyt wsuwamy w profile H we wcześniej zamontowanych płytach.

5. Nieco więcej uwagi wymagać będzie jedynie wykonanie otworów w płytach. Na przykład na potrzeby przejścia kanału odciągowego.

Płyty z łatwością poddają się dowolnej obróbce mechanicznej. Thermano Fiberglass można ciąć wyrzynarką lub zwykłą piłą ręczną.

*

Płyty Thermano Fiberglass to powszechnie stosowane rozwiązanie dla obiektów typu:

  • kurniki
  • obory
  • chlewnie

Termoizolacja PIR pozwala utrzymać komfortowe warunki termiczne w obiektach hodowlanych.
Bezpośrednio przekłada się to na zyski związane ze zwiększoną mlecznością bydła, nieśnością drobiu czy przyrostem masy zwierząt hodowlanych.

Zobacz także

 W razie pytań prosimy o kontakt z doradcami technicznymi Thermano:

+48 801 000 807