W Polsce znajduje się 14,2 mln obiektów, z czego niemal 40% to budynki mieszkalne jednorodzinne. Ich znaczna część cechuje się niską efektywnością energetyczną i w najbliższych latach będzie wymagała termomodernizacji. W grupie budynków wymagających termomodernizacji, znajdują się także budynki zabytkowe.

Termoizolację na ściany zintegrowaną z płytą gipsowo-kartonową, czyli Thermano GK można zastosować wszędzie tam, gdzie przy określonych warunkach nie możemy ocieplić ściany zewnętrznej, na przykład kiedy budynek wpisany jest do rejestru zabytków, a wszelkie zmiany zewnętrzne są niemożliwe. Właśnie wówczas idealnym rozwiązaniem staje się płyta Thermano GK, która posiada cały wachlarz zastosowań od wewnętrznej strony budynku. 

Jakim ograniczeniom podlegają remonty budynków zabytkowych?

Remont obiektu zabytkowego to spore wyzwanie. Dzieje się tak wówczas gdy budynek wpisany jest do rejestru zabytków i wszelkie zmiany zewnętrzne są niemożliwe lub co najmniej muszą być uzgodnione z Miejskim Konserwatorem Zabytków.  

Już na etapie zaleceń konserwatorskich pojawia się wiele ograniczeń, szczególnie związanych ze remontem wpływającym na zewnętrzny wizerunek budynku. A przecież większości z nas ocieplenie budynku kojarzy się z pracami od zewnątrz. Na szczęście istnieją nowoczesne materiały, które w wpływają na poprawę wydajności energetycznej budynków, a jednocześnie przyspieszają proces wykończenia wnętrz z zachowaniem wymaganej estetyki.

Thermano GK pozwala zachować wymaganą estetykę budynku

Termoizolację na ściany zintegrowaną z płytą gipsowo-kartonową, czyli Thermano GK można zastosować:

  • na poddaszach
  • korytarzach
  • wszelkich ciągach komunikacyjnych
  • łazienkach
  • oraz wszędzie tam, gdzie przy określonych warunkach nie możemy ocieplić ściany zewnętrznej

Thermano  GK można montować na ścianach bez większej straty przestrzeni. Właściwości termiczne tej płyty umożliwiają zastosowanie niemal o połowę mniejszej grubości w porównaniu do innych materiałów do izolacji, dając możliwość uzyskania większej przestrzeni użytkowej (nawet o 5% więcej przestrzeni). Dodatkowo po zamontowaniu płyty Thermano GK pomieszczenie będzie już prawie gotowe – pozostaje tylko zafugować łączenia między płytami Thermano, a następnie można zagruntować podłoże i użyć farb, tapet czy glazury.   
 

Thermano GK  to zabezpieczenie przed rozwojem grzybów i pleśni

Thermano  GK sprzyja suchym i błyskawicznym wykończeniom ścian wewnętrznych, ścianek działowych, obudowie wanien czy tworzeniu innych elementów architektury wnętrz. 

Thermano GK jest również bezpieczne na oddziaływanie wysokich temperatur. Zgodnie z opinią fachowców zastosowanie tej płyty izolacyjnej poprawia realną odporność ogniową towarzyszącej jej konstrukcji. W połączeniu zaś z wodoodporną płytą kartonowo-gispową jest to produkt bezpieczny również dla środowisk wilgotnych i ciepłych, które sprzyjają rozwojowi grzybów i pleśni.  

 

Jeśli jesteś zainteresowany Thermano GK koniecznie sprawdź szczegóły techniczne tego produktu.

Zapraszamy również do kontaktu z Przedstawicielami Techniczno-Handlowymi, którzy odpowiedzą na każde pytanie.