Płyta GK bazuje na doskonale znanej grupie produktów Thermano, czyli izolatorów z rdzeniem z twardej pianki poliuretanowej. Natomiast płyta w nowej odsłonie ma przyklejoną warstwę gips-kartonu. Taki kompozyt poszerza wachlarz aplikacji płyt Thermano, a ten konkretny produkt pozwala na szereg zastosowań wewnątrz budynków.

Thermano GK ma przede wszystkim umożliwiać łatwy montaż na ścianach klatek schodowych. Właśnie dlatego płyty w nowej aplikacji są produkowane w rozmiarze 1200x2600 mm, standardowo stosowanym na klatkach schodowych. Jednak wachlarz możliwości jakie daje wersja GK jest znacznie szerszy.

Thermano GK to maksymalna izolacja przy niewielkich grubościach płyty

Wykorzystanie Thermano jako bazy jest w aplikacji GK kluczowe. Izolator o doskonałym współczynniku przewodzenia ciepła umożliwił stworzenie maksymalnie cienkiej płyty. W tym wypadku jest to wyjątkowo istotne, ponieważ szerokość biegów schodowych jest regulowana odrębnymi przepisami i musi być ściśle przestrzegana, aby budynek został dopuszczony do użytku. Wystarczy zaledwie 30 mm grubości płyty w zastosowaniu na klatki schodowe. Tak niewiele zapewnia właściwą izolację termiczną o wystarczającym poziomie oporu termicznego dla ścian.

Thermano GK jest dostępne w różnych rozmiarach i grubościach.

Thermano GK mają optymalne gabaryty przewidziane do różnego rodzaju realizacji - 1200x2600 mm oraz 1200x600 mm.

Gdzie można stosować Thermano GK?

Oprócz wspomnianych klatek schodowych, Thermano z okładziną gips-karton jest doskonałym rozwiązaniem we wszelkiego rodzaju korytarzach i ciągach komunikacyjnych. Zastosowanie płyty GK będzie miało znaczenie wszędzie tam, gdzie liczy się zachowanie jak największej powierzchni użytkowej. Dlatego też warto pomyśleć właśnie o tej aplikacji przy docieplaniu poddasza.

Thermano GK doskonale się nadają w budownictwie domów szkieletowych.

Thermano GK staje się równie ciekawą alternatywą dla właścicieli domów szkieletowych. Ten sposób docieplenia pozwala na uzyskanie większej przestrzeni użytkowej, nawet do 5%.

Dodatkowe korzyści przy zastosowaniu nowych płyt Thermano

Thermano to izolator o doskonałym współczynniku przewodzenia ciepła lambda λ = 0,023 W/mK. Żaden z tradycyjnych materiałów do termoizolacji nie zapewni parametrów na tym poziomie, przy tak niewielkich grubościach.

Płyty izolacyjne Thermano GK pozwalają również zyskać na powierzchni użytkowej.

Thermano GK to gwarancja wysokich standardów akustycznych, a parametry paroizolacyjne Sd >3000 metrów są jednymi z najlepszych na rynku.

Wiele możliwości na prosty montaż Thermano GK

Płyty mogą być montowane na wiele sposobów. W przypadku klatek schodowych najprostszą i najbardziej powszechną techniką jest stosowanie kleju gipsowego - po nałożeniu kleju na płytę jest ona bezpośrednio przyklejana do ściany. Taką samą metodę klejenia można przeprowadzić w przypadku ścian wewnętrznych – przy wykorzystaniu kleju gipsowego, poliuretanowego czy akrylowego.

Częstym sposobem instalacji płyt jest tzw. montaż suchy czyli przeprowadzany na wcześniej przygotowanej podkonstrukcji. Podkonstrukcja może być wykonana praktycznie z każdego materiału – od drewna, stali po aluminium. Następnie do stelaża mocuje się płyty Thermano GK za pomocą czarnych wkrętów w odpowiednim rozstawie. Taki rodzaj montażu pozwala na szybkie i suche wykończenie sufitów i ścian wewnętrznych.

Zamontuj Thermano GK i połóż tapetę

Zastosowanie płyt Thermano z okładziną gipsowo-kartonową pozwala na szybkie wykończenie wewnętrznej powierzchni ścian. Wystarczy zwykłe szpachlowanie i malowanie. Po tych zabiegach ściany są gotowe do użytku.

Płyta kompozytowa z połączenia Thermano oraz gips-kartonu to znakomite ułatwienie dla inwestorów i wykonawców, którym zależy na czasie. Szybkie doprowadzenie wnętrza budynku do użytku jest jak najbardziej możliwe. Sam montaż płyty jest bardzo czysty – płyta jest łatwa do cięcia i obróbki, a przy tym nie uwalnia żadnych włókien. Montaż suchy tym bardziej wpływa na tempo prac wykończeniowych. Mniejszy format płyty GK 1200x600 mm jest produkowany z myślą o wewnętrznych realizacjach i mniejszych powierzchniach.

 

Jeśli jesteś zainteresowany Thermano GK koniecznie sprawdź szczegóły techniczne tego produktu.

Zapraszamy również do kontaktu z Przedstawicielami Techniczno-Handlowymi, którzy odpowiedzą na każde pytanie.