Skip to main content
Co dwie głowy, to nie jedna

Co dwie głowy, to nie jedna

27 marca 2023

Jest takie przysłowie „co dwie głowy, to nie jedna”. Parafrazując to powiedzenie możemy powiedzieć, że „co dwie warstwy THERMANO ROOF, to nie jedna”. W pewnych sytuacjach, warto bowiem zastosować dwie cieńsze warstwy Thermano Roof, co pozwala na zwiększenie szczelności układu oraz eliminuje ryzyko jego rozszczelnienia. Korzyści jest zresztą znacznie więcej. 


Thermano Roof

Mamy wiele typów dachów skośnych oraz kilka sposobów montażu ocieplenia na tego typu obiektach. Bez względu jednak na typ dachu, warto wziąć pod uwagę, że montaż ocieplenia w tym miejscu jest kluczowym czynnikiem, kiedy chcemy zadbać o wysoką efektywność energetyczną budynku, innymi słowy zadbać o to, żeby ciepło nie uciekało nam przez dach. W przypadku dachu skośnego możemy zamontować izolację w systemie nakrokwiowym i podkrokwiowym, a jako uzupełnienie - międzykrokwiowym. Istotne jest to, aby robić to przy użyciu nowoczesnych termoizolatorów, takich jak Thermano Roof, które daje nieograniczone możliwości aplikacji przy sprawdzonych parametrach. Płyty Thermano prawie dwukrotnie lepiej izolują termicznie niż styropian czy wełna mineralna o tej samej grubości. Ponadto ich gazoszczelne okładziny gwarantują stałość właściwości termoizolacyjnych w bardzo długim czasie liczonym w pokoleniach. 


Bezpieczna i nienasiąkliwa termoizolacja

Płyty THERMANO ROOF są materiałem o uniwersalnym zastosowaniu.  Cechuje je: 

  •  wysoka wytrzymałość na ściskanie (20 t/m2),
  • trwałość – płyty z upływem lat nie tracą swoich właściwości termoizolacyjnych,
  • lekkość – relatywnie mniejsza grubość izolacji oraz niewielka gęstość materiału, z którego wykonane są płyty, zmniejszają ogólną masę dachu, co przekłada się na możliwość redukcji kosztów konstrukcji nośnej.


Dlaczego warto stosować dwie warstwy, a nie jedną?

 W  przypadku zastosowania dwóch cieńszych warstw THERMANO ROOF łatwiej jest nam dopasować płytę izolacyjną do powierzchni wyznaczonej przez krokwie, które zwykle nie są geometrycznie idealne. Dwie warstwy THERMANO ROOF to także większa szczelność układu i brak ryzyka jego rozszczelnienia. To rozwiązanie zapewnia lepszą szczelność dyfuzyjną (jedna warstwa: Sd≈3.000m, dwie warstwy: Sd≈6.000m). Thermano ROOF co do zasady wybacza wiele błędów montażowych, ale zastosowane go w dwóch warstwach pozwala na jeszcze większy poziom bezpieczeństwa układu zwiększając szczelność dyfuzyjną i wodną do poziomu daleko większego od możliwych do uzyskania do tej pory. Dodatkowo dwie warstwy płyt Thermano ROOF stanowią doskonałą odpowiedź na ewentualne ruchy konstrukcji i zmiany geometrii warstw dachu, wynikające z obciążeń śniegiem, wiatrem, dosychaniem wilgotnych krokwi czy pracy termicznej – o ile warstwa zewnętrzna płyt Thermano mogłaby wtedy ulegać pewnym ruchom i kompensować je, o tyle warstwa wewnętrzna, od strony poddasza pozostanie w niezmiennym położeniu zapewniając szczelność i ciągłość termiczną. Układanie Thermano ROOF w dwóch warstwach oznacza także daleko mniejszą ilość odpadów w porównaniu do układu jednowarstwowego – z uwagi na bezpieczeństwo dekarzy płyty Thermano ROOF, jeżeli są układane bezpośrednio na krokwiach, powinny być tam rozmieszczone, aby każdy element leżał stabilnie przynajmniej na dwóch krokwiach. W przypadku układania drugiej warstwy tego ograniczenia już nie ma, co pozwala na wykorzystanie każdego kawałka odciętego przy montowaniu pierwszej warstwy. To jest ten sam efekt, jaki uzyskują dekarze montując Thermano ROOF na pełnym deskowaniu lub listwach/łatach montowanych uprzednio na krokwiach właśnie w celu ograniczenia odpadu płyt PIR.


Oferta specjalna tylko do końca marca

Skorzystaj z limitowanej oferty specjalnej na Thermano Roof. Tylko do końca marca możesz  kupić płyty Thermano Roof w wyjątkowej cenie. O szczegóły pytaj swojego Doradcę Technicznego. Skontaktuj się z nim już dziś.