Nasi dystrybutorzy opowiadają, że dachy klientów są coraz bardziej oryginalne – ich układ, kolorystyka, a także rodzaj wykończenia. Szczególnie mocno zauważalne stało się zapotrzebowanie na obróbki blacharskie, które mają niestandardowe wymiary – ich długości, kąty wygięcia, wszystko dopasowane do wyjątkowych dachów – pięknych, oryginalnych, klasycznych i nowoczesnych.

- Dlatego wykonywanie niestandardowych obróbek blacharskich daje nam – sprzedawcom Oddziałów BM – możliwość zapewnienia rzeczywiście szybkiej i ważnej usługi, zarówno z punktu widzenia dystrybutora jak i jego klienta - mówi Magdalena Banaszak, Specjalista ds. Obsługi Klienta z Oddziału Balex Metal w Bolszewie.

Obróbki blacharskie pod wymiar i w ekspresowym tempie.

- Usługa wykonywania niestandardowych obróbek blacharskich, czyli pod indywidulany wymiar klienta cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Stąd narzuciliśmy sobie dość spore tempo – mówi Adam Byczkowski, Menager Produktu Balex Metal.

- Chodzi o to, by termin realizacji usługi był jak najkrótszy. Rozumiemy, że dystrybutorzy często słyszą od swoich klientów: „Mam ekipę na dachu, obróbki potrzebne są na już!”

Ale od początku. Dzwoni dystrybutor do Oddziału BM…

Żeby każda niestandardowa obróbka mogła być precyzyjnie wykonana, jest potrzebny rysunek. – Żaden specjalistyczny czy z komputerowego wydruku. Może być nawet odręczny, i musi być po prostu czytelny.

Oprócz sprecyzowania rodzaju obróbki, na rysunku trzeba zaznaczyć lub opisać:

  • kształt i kolor obróbki
  • długość boków
  • jakie kąty mają być wygięte
  • czy obróbka ma być zaklepana

Jeśli chodzi o kolory – to jest ich cała gama – czyli pełna paleta RAL.

Przed potwierdzeniem zamówienia, jest ono sprawdzane. - Musimy się upewnić, że obróbki są możliwe do wykonania i wszystko się zgadza. Czasem są one rzeczywiście tak niestandardowe, a dystrybutor musi mieć pewność, że dostarczy klientowi to, czego ten oczekuje - wyjaśnia Artur Krzebietke, Główny Specjalista ds. Planowania Balex Metal.

Na produkcji, czyli hala nr 1

Najpierw są wycinane odpowiednie pasy blachy płaskiej. Wykonuje się to za pomocą gilotyny. Potem, operator wprowadza parametry techniczne obróbki do komputera. Wszystko musi być wykonane precyzyjnie i co do milimetra!

W parku BM są dwie ważne maszyny do produkcji obróbek: gilotyna umożliwiająca rozcinanie blachy oraz zaginarka hydrauliczna obsługująca nawet 6-metrowe moduły. To mercedesy wśród urządzeń tego rodzaju. Dlatego nasza produkcja - i ta systemowa, i ta niestandardowa - wyróżnia się teraz również pod względem dokładności wykonania – mówi Adam Rygielski, Dyrektor Oddziału Balex Metal w Długołęce k. Wrocławia.

Realizacja zamówienia nawet w 24h

Pakowanie, transport i realizacja wykonana od momentu złożenia zamówienia w przeciągu 24 – 48h.

- Staramy się zmieścić w 24h od momentu złożenia zamówienia przez dystrybutora. Jednak ze względu na coraz większe zainteresowanie tą usługą, również Oddział Balex Metal w Tomaszowie stawia sobie za punkt honoru, żeby się wyrobić maksymalnie w 48h. I to nam się udaje – podkreśla Łukasz Kucharski, Dyrektor Oddziału Balex Metal w Tomaszowie Mazowieckim.

Zamówienia na obróbki standardowe oraz pod indywidulane wymiary, można składać w Oddziałach Balex Metal w Bolszewie, Tomaszowie Mazowieckim oraz w Długołęce k. Wrocławia.

Zapraszamy do Oddziałów Balex Metal!