Skip to main content
Nasz głos w pomorskiej dyskusji o neutralności klimatycznej

Nasz głos w pomorskiej dyskusji o neutralności klimatycznej

20 styczeń 2022

Na zaproszenie fundacji Manifest Klimatyczny oraz Pracodawców Pomorza, Balex Metal uczestniczył w spotkaniu pomorskich przedsiębiorstw, aby przedstawić program zrównoważonego rozwoju Planet Passionate oraz działania na rzecz neutralności klimatycznej.  

"99% badaczy klimatu uważa, że to ludzie spowodowali ocieplenie klimatu” – od takich słów rozpoczęła wystąpienie dr Aleksandra Kardaś związana z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, które otworzyło dyskusję o zagadnieniach związanych z wdrażaniem strategii neutralności klimatycznej  i GOZ w pomorskich przedsiębiorstwach.

Głos ludzi z Balexu o neutralności klimatycznej

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele największych pomorskich firm, producentów różnych branż. Nie zabrakło też naszego, istotnego w programie udziału.

Jak się okazuje głos płynący z Balex Metal znaczy wiele w tej dyskusji. Jako firma, która ma konkretne cele i zadania postawione przed sobą w dążeniach do neutralności klimatycznej, chętnie dzielimy się naszymi doświadczeniami i zachęcamy innych przedstawicieli biznesu do aktywnego działania.

Planet Passionate to zadanie całej społeczności Balex Metal

Program zrównoważonego rozwoju Planet Passionate to konkretne zobowiązania, które konsekwentnie realizujemy aż w czterech kluczowych obszarach – zielonej energii, dbałości o zasoby wodne, obniżenia emisji CO2 oraz gospodarki o obiegu zamkniętym.

Dlaczego to tak istotne? Powodów jest wiele, a wynik oczywisty  – chodzi o przyszłość nas wszystkich. Jesteśmy przekonani, że jako biznes możemy wiele, bo w Balex Metal pracują ludzie, którzy są zwartą społecznością,  pełni odpowiedzialności i entuzjazmu.