Płyta warstwowa łupkowa to wyjątkowy produkt, który łączy w sobie wszystkie cechy płyty z rdzeniem z twardej pianki poliuretanowej, jak również materiał o najwyższym standardzie dekoracyjnym.

Ta nowa pozycja wśród płyt warstwowych, powinna zwrócić uwagę niejednego właściciela domu jednorodzinnego. Z pewnością będzie miała duży wpływ na wzrost zainteresowania płytami warstwowymi również w sektorze budownictwa mieszkaniowego.  

Nowe trendy – dom z płyty warstwowej łupkowej

Właściciele dużych obiektów przemysłowych, usługowych i rolniczych już od lat doceniają wszystkie zalety i korzyści wynikające z zastosowania płyt warstwowych. Jest to doskonały materiał łączący cechy izolacji i gotowej elewacji, możliwy do montażu na różnego rodzaju konstrukcji. Szybkość budowy i oszczędności wynikające z błyskawicznego przeprowadzenia inwestycji, to bezkonkurencyjne atuty płyt warstwowych.

Od pewnego czasu obserwujemy również nowy trend budowania domów jednorodzinnych. Inwestorzy poszukują rozwiązań pozwalających na stworzenie takiego budynku, który będzie spełniał najwyższe normy termoizolacyjne, a przy tym jest tani i szybki w budowie. Stosowanie płyt warstwowych wydaje się jednym z tych rozwiązań, które odpowiada idealnie na tę potrzebę.

Płyta warstwowa łupkowa doskonale sprawdza się w budownictwie jednorodzinnym. Pełni rolę materiału izolacyjnego, a jednocześnie nadaje nowoczesny i naturalny wygląd
Płyta warstwowa łupkowa doskonale sprawdza się w budownictwie jednorodzinnym. Pełni rolę materiału izolacyjnego, a jednocześnie nadaje nowoczesny i naturalny wygląd. 

Domy z płyty warstwowej są już od lat popularne na zachodzie Europy. Ich właściciele dostrzegli ich bardzo dużą przewagę w stosunku do obiektów budowanych metodą tradycyjną:

  • domy mają bardzo nowoczesny wygląd,
  • budowa jest tańsza z uwagi na zdecydowanie krótszy czas realizacji,
  • zwrot z inwestycji jest zauważalny natychmiastowo – rachunki za utrzymanie optymalnej temperatury są minimalne lub zerowe.

Ukryte mocowanie pozwala zachować najwyższy efekt dekoracyjny. Kolorystyka panela nawiązuje do najnowszych, minimalistycznych trendów
Horyzontalny montaż panela oraz ukryte mocowanie daje inwestorom dodatkowe korzyści - szybka instalacja i wyjątkowy efekt dekoracyjny. 

„Łupek” wprowadza jednak nową jakość pod względem dekoracyjnym. Ukryte mocowanie pozwala na zachowanie świetnego efektu wizualnego, a jego kolor – granitowy mat – jeszcze bardziej podkreśla walory estetyczne budynku.

Wzór płyty warstwowej przypomina płaskie kamienne kafelki i nawiązuje do łupka skalnego, czyli materiału o pochodzeniu naturalnym.  Z pewnością pozwala na nadanie budynkom nowoczesnego charakteru, a panel świetnie wygląda m.in. w połączeniu z drewnianymi elementami wykończenia domu.

Płyta warstwowa łupkowa na ścianie oraz dachu – zalety techniczne i montażowe

Płyta warstwowa łupkowa została zaprojektowana w taki sposób, aby mogła być wykorzystywana  do budowy obiektów o różnym przeznaczeniu – od wspomnianych domów jednorodzinnych, po wielorodzinne budynki piętrowe, a także obiekty przemysłowe i usługowe.

Płyta łupkowa jest dostępna w długości nawet 10 m co pozwala zastosować ją jako pokrycie elewacyjne kilkupiętrowego budynku
Płytą łupkową można pokryć elewację każdego budynku.

Łupek można montować jako warstwę elewacyjną na różnego rodzaju konstrukcji. Tak, jak pozostałe płyty warstwowe, może być mocowany do rusztu stalowego, drewnianego, aluminiowego oraz do tradycyjnej, murowanej ściany poprzez podkonstrukcję. A horyzontalny montaż panela powoduje, że prace instalacyjne przebiegają bardzo szybko.

Płyta warstwowa łupkowa daje wiele korzyści w postaci błyskawicznego montażu, doskonałych parametrów izolacyjnych i estetyki budynku zgodnego z najnowszymi trendami
Płyta łupkowa jest rozwiązaniem dla tych inwestorów, którzy poszukują najlepszych parametrów izolacyjnych, najwyższych standardów dekoracyjnych, przy optymalnie niskich kosztach montażu.

Płyta równie dobrze sprawdza się na dachu skośnym. Pokryty dach – bezokapowo – oraz ściany tworzą minimalistyczną bryłę o designerskim charakterze. Dodatkowo „łupek” dostępny jest w 2 grubościach, 60 i 120 mm, co pozwala na uzyskanie parametrów termoizolacyjnych U kolejno 0,39 i 0,19 W/m2K.

Dowiedz się więcej o nowej płycie warstwowej o fakturze łupka skalnego