W ofercie Balex Metal pojawiły się nowe profilacje płyt warstwowych. Clearline oraz Double Clearline nadadzą świeży, nowoczesny wygląd każdej powierzchni ściennej.

Clearline i Double Clearline to już kolejny rodzaj profilowania okładziny, który spełni wymagania najbardziej wymagających. Są one dostępne zarówno dla płyt warstwowych z rdzeniem PIR, jak również z rdzeniem z wełny mineralnej.   

Clearline – gładka, perfekcyjna powierzchnia z charakterystycznym rowkiem

Clearline to gładka powierzchnia zewnętrznej okładziny płyty warstwowej. Przez jej środek przechodzi charakterystyczny, lekko zaostrzony rowek. Dlatego obłożenie większej powierzchni ściennej płytą warstwową z profilacją Clearline, nadaje budynkom nowoczesny i minimalistyczny wygląd.

Czym się różni profilacja Double Clearline od Clearline?

Double Clearline posiada dwa lekko zaostrzone rowki. Przecinają one gładką powierzchnię płyty na 3 równe części. Pokrywając całą powierzchnię ścienną płytami z profilacją Double Clearline otrzymamy równie nowoczesny, jednak bardziej wyrazisty wzór. Nadaje on szczególnego charakteru powierzchni – gładkiej z regularnymi „wcięciami”.

Nowe profilacje dostępne dla płyt o podwyższonych parametrach

Clearline lub Double Clearline mogą być stosowane dla budynków, które wymagają płyt z rdzeniem z wełny mineralnej, spełniających dodatkowe wymagania:

  • podwyższone parametry akustyczne,
  • bardzo dobra odporność ogniowa,
  • dodatkowa wytrzymałość antywłamaniowa,
  • podwyższone standardy estetyczne dzięki ukrytemu mocowaniu.

Clearline i Double Clearline w połączeniu z najlepszym materiałem termoizolacyjnym

Nowy wygląd mogą mieć również budynki, które potrzebują najlepszych rozwiązań termoizolacyjnych. Właśnie dlatego obie profilacje – Clearline i Double Clearline -  są dostępne w ofercie płyt warstwowych z rdzeniem z twardej pianki poliuretanowej.

Płyty z rdzeniem PIR zapewniają najlepsze parametry izolacyjności. Utrzymanie stałej temperatury, niezależnie od zewnętrznych warunków atmosferycznych to najwyższe wymagania, dla najbardziej wyspecjalizowanych obiektów. Dlatego nawet wielkopowierzchniowe budynki o funkcji chłodni i mroźni mogą być realizowane – w najwyższej technologii i najlepszym wizualnie stylu.

Sprawdź całą gamę profilacji, które możesz wybrać dla płyt warstwowych z rdzeniem PIR oraz z rdzeniem z wełny mineralnej:

Nowe rozwiązania i najwyższe standardy środowiskowe

Wciąż poszukujemy nowych rozwiązań – technologicznych, montażowych oraz estetycznych - które zadowolą Naszych Klientów. Jednocześnie za każdą wprowadzaną do oferty Balex Metal nowością, stoi aspekt ekologiczny. Obszar badań i rozwoju firmy jest skoncentrowany na równowadze oraz ochronie środowiska naturalnego. Dlatego staramy się działać w taki sposób, żeby minimalizować emisję CO2, a wdrażane przez nas produkty zawsze muszą zdecydowanie wpływać na redukcję zanieczyszczenia.

Płyty warstwowe Balex Metal posiadają nie tylko te certyfikaty, które są wymagane wprost przepisami prawa. Uzyskana Deklaracja Środowiskowa Produktu (EPD) świadczy o tym, że nasze płyty spełniają najwyższe standardy pod względem oddziaływania produktu na środowisko, na każdym etapie jego życia.

Płyty warstwowe Balex Metal spełniają najwyższe normy podczas całego „cyklu życia produktu”:

  • od pozyskania materiałów,
  • poprzez produkcję płyt,
  • ich transport i montaż,
  • użytkowanie, utylizację i recykling.