Oddziały Balex Metal w Bolszewie, Wrocławiu (Długołęka) oraz Tomaszowie Mazowieckim działają według nowej formuły sprzedażowej – Dostępne od Ręki. Dzięki temu nasi Klienci mogą składać szybkie zamówienia, między innymi na warstwowe.

Płyta warstwowa z rdzeniem z poliuretanu jest ekonomicznym oraz jednym z najszybszych sposobów na pokrycie elewacji i dachu hali, magazynu, domu, a nawet wiaty czy garażu. To znakomity materiał do budowy ciepłych ścian i przegród. Konstrukcja płyty warstwowej pozwala na czysty i szybki montaż. W podanych poniżej wariantach, Oddziały Balex Metal oferują płytę od ręki!

Płyty warstwowe dostępne od ręki w Oddziałach Balex Metal w Bolszewie, Tomaszowie Mazowieckim i Wrocławiu (Długołęka).

Prostota, niski koszt i szybkość montażu

Porównując technologię szkieletową (płyty warstwowe) z technologią tradycyjną (obiekty murowane) można stwierdzić, że budowa obiektu wiąże się z podobnymi kosztami bezpośrednimi. Płyty warstwowe mają jednak wyraźną przewagę, w bardzo kluczowych kwestiach.

Wybudowanie obiektu w technologii tradycyjnej może zająć ok. 7 miesięcy. Natomiast inwestycja z wykorzystaniem płyt warstwowych – nieporównywalnie krócej – w ok. 1 miesiąc. A wcześniejsze oddanie obiektu do użytku, to szybszy zwrot z inwestycji.

Budowa szkieletowa wznoszona jest w technologii suchej. Odwrotnie przebiegają prace na budowie murowanej, gdzie wymagane jest wykorzystanie znacznej ilości wody. Ma to ogromne znaczenie, szczególnie dla tych branż, które muszą spełnić szereg wymogów technologicznych dotyczących konstrukcji.

Płyty warstwowe - wiele zastosowań, jedno rozwiązanie

Płyty warstwowe mają liczne zastosowania. Są wykorzystywane jako ściany działowe, osłonowe i nośne, sufity podwieszane oraz pokrycia dachowe w różnego rodzaju obiektach. Są to centra handlowe, budynki rolnicze, przemysłowe, biurowe, hale sportowe, przechowalnie owoców i warzyw, czy centra logistyczne. Powstają z nich również mniejsze obiekty, takie jak wiaty i garaże.

W zależności od priorytetów wykorzystuje się płyty warstwowe z rdzeniem z twardej pianki poliuretanowej PIR lub z twardej wełny mineralnej. Z uwagi na swoją charakterystykę płyty warstwowe są bardzo chętnie wykorzystywane także jako:

  • dekoracyjne ściany działowe
  • ściany kontenerów pod specjalne przeznaczenie
  • mini chłodnie
  • obudowy samochodów dostawczych
  • bramy garażowe
  • elewacje domów jednorodzinnych

Co nowego w płytach warstwowych?

Płyta dachowa PIR Alu

Płyta dachowa PIR ALU to praktyczne, a jednocześnie ekonomiczne rozwiązanie do zadaszenia budynków, dedykowane zwłaszcza branży rolniczej. Płyta posiada rdzeń z pianki poliuretanowej o znakomitych parametrach izolacyjnych i współczynniku przewodzenia ciepła na poziomie lambda 0,022 W/mK.

Jej wewnętrzna warstwa to aluminiowa okładzina, która jest bardzo dobrym zabezpieczeniem dla lotnych związków organicznych występujących w podwyższonych stężeniach przy hodowli zwierząt. Dodatkowo okładzina zapewnia najwyższe zabezpieczenie przed występowaniem rdzy.

Pamiętaj o płycie chłodniczej PIR

Płyta chłodnicza PIR to optymalne rozwiązanie dla inwestorów budujących obiekty chłodnicze oraz mroźnie. Rdzeń z twardej pianki poliuretanowej doskonale zabezpiecza termicznie. Dodatkowo, frezowy styk rdzenia likwiduje mostek termiczny dając możliwie najlepsze parametry izolacyjności przegrody ściennej i sufitu.

Sprawdź wszystkie płyty warstwowe Balex Metal!