Skip to main content
Poznaj wyjątkowych gości Akademii Budowlanej Balex Metal

Poznaj wyjątkowych gości Akademii Budowlanej Balex Metal

26 marca 2017

W dniach 28-29 listopada 2016 roku uczniowie klas o profilu budowlanym ze Zgierskiego Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych uczestniczyli w profesjonalnym szkoleniu teoretyczno-praktycznym w ramach projektu Akademii Budowlanej Balex Metal.

Głównym zadaniem, któremu musieli sprostać przyszli dekarze, było przygotowanie pełnego systemu dachowego na modelach więźb dachowych, wraz z elementami termoizolacji w układzie nakrokrwiowym. 30-osobowa grupa poradziła sobie z tym bezbłędnie, do czego przyczynili się szkolący młodzież eksperci w składzie:

  • Krzysztof Wieteska - Mistrz dekarstwa, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy oddział w Łodzi
  • Krzysztof Milczarek - Fizyk budowli, jeden z największych autorytetów w dziedzinie termoizolacji budynków w Polsce
  • Jacek Łazuka - Ekspert budowlany, specjalista ds. systemów termoizolacji
  • Sławomir Maśko - Ekspert budowlany, specjalista ds. systemów termoizolacji

Zajęcia podzielone zostały na 3 bloki. W pierwszym uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wykładzie dotyczącym systemów nakrokwiowych i nowoczesnej termoizolacji z twardych pianek poliuretanowych Thermano, w kolejnym - praktycznym, pracowali na modelach dachów, w trzecim - mieli możliwość zwiedzić fabrykę Balex Metal.

Uczniowie oraz opiekunowie najbardziej docenili możliwość uzupełniania wiedzy teoretycznej praktyką:

"Jest to dla nas bardzo dobre doświadczenie, niestety w szkole nie mamy takich możliwości, by uczyć budowania konstrukcji dachowej, więźby i pozostałych elementów systemowych na modelach, dzięki takim szkoleniom młodzież może tę część praktyczną, zrozumieć i poznać."

Żaneta Gazewska
Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych