Codziennie docierają do nas wiadomości o kolejnych kataklizmach ekologicznych, suszach, pożarach, zanieczyszczonym powietrzu i morzach oraz ginących gatunkach zwierząt. Niestety przeszliśmy do porządku dziennego, że tak jest, i już? Słyszymy, ale czy reagujemy? Widzimy, ale czy próbujemy  zmienić otaczającą nas rzeczywistość?

Od pewnego czasu stawiamy przed sobą pytania o naszą postawę oraz obowiązki, które spoczywają na nas – jako ludziach, i na organizacji Balex Metal. Pytania zaczęły się mnożyć, potem zamieniły w dialog – tym bardziej wartościowy – bo obejmujący całą Grupę Kingspan. Właśnie w taki sposób powstała idea, a ta przerodziła w bardzo ambitny program - Planet Passionate!

Opowiadając Wam o Planet Passionate, chcielibyśmy z całą mocą podkreślić, że to idea, która ma zmienić nas wszystkich, a tym samym wpłynąć na obraz otaczającego nas środowiska. To nie suchy projekt do wykonania, lecz konkretne zadania i cele, które możemy osiągnąć tylko we współpracy z WAMI – Klientami, Partnerami, Kontrahentami, Dostawcami Balex Metal.

Podejmijcie to wyzwanie!

Ograniczmy ilość produkowanych odpadów! - Jaki jest na to sposób? Najskuteczniejszy i najprostszy – wspólnie ograniczajmy nasze zapotrzebowanie na opakowania.

Już od 27 kwietnia 2020 roku rezygnujemy z aplikacji folii ochronnej na wewnętrznej okładzinie płyt warstwowych. Produkcja płyt warstwowych Balex Metal będzie teraz standardowo z jedną folią od strony zewnętrznej.

W dalszym ciągu, w sytuacjach uzasadnionych będzie można zamówić 2 folie zabezpieczające zarówno od zewnątrz (standard), jak i od wewnątrz (dodatkowo). Prosimy jednak wszystkich o zrozumienie i podjęcie się wspólnego zadania, jakim jest ograniczanie ilości produkowanych odpadów i zmniejszanie poziomu emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Jednocześnie chcielibyśmy zapewnić, że jedna warstwa folii ochronnej jest wystarczająca do bezpiecznego transportu płyt. Separuje ona kolejne płyty w pakiecie. Ponadto folia nigdy nie spełniała funkcji zabezpieczającej okładzinę przed uszkodzeniem mechanicznym. Takiego rodzaju uszkodzenia, jeśli się zdarzają, najczęściej mają miejsce podczas realizacji innych prac budowlanych lub wykończeniowych.

Prosimy również pamiętać, że folia ochronna powinna być zdjęta najpóźniej w okresie 2 miesięcy od daty produkcji płyty warstwowej – jedna folia zamiast dwóch, to o 50% mniejsze ryzyko związane z zapomnieniem o tej czynności i trudnościami w usunięciu zwulkanizowanej folii.

W przypadku wątpliwości związanych z redukcją folii ochronnej, Przedstawiciele Handlowi Balex Metal udzielą szczegółowych informacji. Mogą również Państwo zadawać nam pytania drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wspólnie dbajmy o środowisko!
Czy podejmiecie to wyzwanie? – Czekają już kolejne!