Skip to main content
Balex sponsorem Klubowego Mistrza Polskiej Ligi Żeglarskiej

Balex sponsorem Klubowego Mistrza Polskiej Ligi Żeglarskiej

24 marca 2022

I stało się, 22 marca nastąpiło oficjalne podpisanie umowy sponsorskiej przez przedstawicieli Balex Metal i załogi Yacht Klubu Polski Gdynia. Tym samym zostaliśmy sponsorem tytularnym załogi Yacht Klubu Polski Gdynia,

która drugi rok z rzędu będzie broniła tytułu Klubowego Mistrza Polski, Polskiej Ligi Żeglarskiej, ale także Trójmiejskiej Ligi Żeglarskiej. Przez cały sezon, który zaczyna się w maju czeka nas wiele emocji.

djembed

 Dlaczego akurat żeglarze i woda? Odpowiedź jest prosta - od kilku lat realizujemy program zrównoważonego rozwoju Planet Passionate, który koncentruje się na czterech obszarach:  energia, redukcja emisji dwutlenku węgla, dbałość o zasoby wodne, gospodarka obiegu zamkniętego. W każdym obszarze mamy wyznaczone cele, do których dążymy z dużą determinacją i zaangażowaniem, tak jak załoga Yacht Klubu Polski Gdynia realizuje swoje plany.

Balex realizując program zrównoważonego rozwoju Planet Passionate dąży między innymi do tego aby stać się firmą zeroemisyjną

Inwestujemy w  niskoemisyjność i zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii poprzez montaż na dachach naszych fabryk instalacji fotowoltaicznych czy wprowadzanie do firmowej floty samochodów zeroemisyjnych. W tym roku, w ramach poszanowania zasobów wodnych rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją MARE i zabieramy się za oczyszczanie Morza Bałtyckiego.