Panorama to dachówka stalowa, układana w systemie modułowym. Jej oryginalny wzór – z unikatowym rowkiem – jest bardzo istotnym elementem całego systemu. Powoduje, że dach ma niepowtarzalny wygląd. Jednocześnie rowek ułatwia prawidłowe układanie całego systemu.

Dachówka jest produkowana w bardzo wytrzymałych powłokach. Dlatego Panorama wyróżnia się wyjątkową odpornością na warunki atmosferyczne, jak również stabilnością kolorów.

Jakie są zalety systemu modułowego?

Jeden moduł Panoramy to 10 dachówek, dlatego układa się ją w dość szybkim tempie. Spasowane ze sobą moduły łączy się w prosty sposób, a wspomniany rowek dodatkowo ułatwia pozycjonowanie modułów względem siebie.

Moduły można kupić nawet na sztuki, co jest bardzo przydatne w przypadku uszkodzenia pokrycia dachowego. Wystarczy wówczas wymienić tylko jeden moduł.

System modułowy daje też możliwość różnego sposobu montażu na dachu. Przekłada się to na efekt wizualny, który będzie zależał od tego, czy zastosuje się układ równoległy czy też „na mijankę”.

Wyjątkowy wzór dachówki stalowej Panorama

Panorama posiada unikatowy rowek, który został zastrzeżony wzorem użytkowym. Rowek dodaje każdemu dachowi charakteru, powodując, że jest on bardzo oryginalny.

Również dzięki rowkowi, Panorama pośród dachówek stalowych, najlepiej na rynku jest zbliżona wizualnie do nowoczesnych dachówek ceramicznych. Jednocześnie daje nieporównanie więcej opcji kolorystycznych i faktury powierzchni, niż pokrycie ceramiczne. Pełna paleta kolorów oraz faktury - połysk, mat, półmat – sprawiają, że każdy dach może mieć swój unikatowy styl.


Rowek ma też znaczenie praktyczne, ponieważ pomaga zwymiarować dach i zaplanować pokrycie dachu poszczególnymi modułami. Podczas montażu, rowek ułatwia dekarzom pracę przy liniowym ułożeniu modułów.


Stylowy dom z kompletnym dachem

Panorama to nie tylko dachówka, lecz cały system, który powoduje, że dach jest kompletny i spójny. Dlatego decydując się na blachodachówkę produkcji Balex Metal, można mieć pewność, że dach będzie w pełni wyposażony. W skład systemu Panorama wchodzi zestaw akcesoriów, obróbek dedykowanych oraz indywidualnych, system bezpieczeństwa dachowego i ochrony przeciwśniegowej.

Dlaczego wiatrownica oraz gąsior są tak ważnymi elementem dachu?

Wiatrownica, czyli dachówka krawędziowa stanowi obudowę dachu nad ścianą szczytową budynku. W tym miejscu pokrycie dachu jest szczególnie narażone na podrywanie przez wiatr i wwiewanie wody opadowej pod pokrycie. Dlatego jest to bardzo istotny element ochrony dachu. Jako rozwiązanie modułowe, wiatrownica jest dostępna w wersji prawej oraz lewej.

Wiatrownica jest też dopasowana kształtem do kształtu dachówki, tak aby została zachowana stylistyka dachu. Ponadto dachówka krawędziowa zostanie wyprodukowana z tej samej partii stali i w tej samej powłoce. Dzięki temu producent jest w stanie zagwarantować, że dachówka, wiatrownica czy też inny element systemu Panorama, kolorystycznie będą identyczne. Będą również tak samo trwałe ze względu na zastosowaną powłokę.

Pozostałe akcesoria w ramach dedykowanych obróbek dla Panoramy, to gąsiory modułowe. Są to elementy pokrywające kalenice. Zostały one również zaprojektowane zgodnie ze stylistyką pokrycia dachowego. Gąsiory, w równym stopniu jak wiatrownice, wpływają na szczelność i trwałość dachu.

Klasyka i elegancja nie tylko na dachu

Właściciele domów najczęściej szukają takiego pokrycia na dach, które będzie wytrzymałe i zapewni bezpieczeństwo na długie lata. Dlatego Panorama jest tak często wybierana wśród klientów.

Jednak równie ważna w przypadku tego systemu, jest estetyka, którą bezsprzecznie zapewnia Panorama. Kształt tej stalowej dachówki nadaje uniwersalny, ponadczasowy charakter nie tylko w odniesieniu do dachu, ale i całego budynku. Dzięki Panoramie, każdy dom może zyskać klasyczny i elegancki charakter.

Dachówka Panorama to gwarancja spokoju na 50 lat

W przypadku pokrycia dachu systemem Panorama - wraz z kompletem akcesoriów, obróbek i orynnowaniem - w powłoce Cesar 55 Półmat lub Cesar 65 Mat, właściciele otrzymują 50 lat gwarancji na cały dach.

Dowiedz się więcej o dachówce stalowej z patentem:

Doradcy Techniczno-Handlowi Balex Metal odpowiedzą na Twoje pytania.

Pobierz Katalog Pokryć Dachowych Balex Metal

Sprawdź nową kartę produktu dachówki stalowej Panorama