Architekt Rafał Szymański od wielu lat ma do czynienia z płytami warstwowymi. Stosował je przy  projektach dużych obiektów przemysłowych. Wtedy pomyślał o stworzeniu projektu domu, zbudowanego właśnie z płyt warstwowych. Ponieważ obawiał się, że nikt nie będzie „czymś takim” zainteresowany, ostatecznie projekt posłużył mu do budowy własnego domu.

Ekipa Balex Metal pojechała zobaczyć to cacko. Dom wygląda oryginalnie, nowocześnie, designersko, minimalistycznie. - Tyle przymiotników, żeby oddać wrażenie, jakie odnosi każdy „oglądacz”, a jednocześnie jak mylna była obawa architekta. Użycie płyty z ukrytym zamkiem okazało się strzałem w dziesiątkę. Elewacja wygląda jak monolit o atrakcyjnym wzorze.


Dom to dom…..a jednak. Są takie, które wzbudzają sporo emocji, jak dom pasywny z płyty warstwowej. Rafał Szymański, architekt, który zbudował własny dom z płyty warstwowej w rozmowie z Jackiem Łazuką, ekspertem BM, który o płytach wie prawie wszystko.  Już w środę 27.05. o godz. 10:00 na Fb/Superizolacja

Podczas wizyty w Gliwicach, rozmawialiśmy o inwestycji, etapach tworzenia projektu, a potem budowy. Zrobiliśmy zdjęcia i wróciliśmy na Pomorze. Potem pan Rafał przysłał nam informacje o kosztach eksploatacji domu, po roku jego użytkowania. Były bardzo dobre! Wtedy powstał nasz artykuł  Płyty warstwowe – sposób na dom tańszy w budowie i eksploatacji. I zaczęło się…

Lawina pytań o dom z płyty warstwowej Balex Metal

Ciągłe maile i telefony z prośbą o udostępnienie kontaktu do Rafała Szymańskiego – „tego architekta od domu z płyty warstwowej”. Pytaniom o dom nie ma końca. A są różne, tak samo jak różne są oczekiwania zainteresowanych.

Rozmowa ekspertów on-line na temat domu z płyty warstwowej

Dlatego postanowiliśmy porozmawiać z panem Rafałem! A dokładnie nasz ekspert, Jacek Łazuka. Ciekawi jesteśmy tej wymiany poglądów, tym bardziej, że Jacek ma swoje „ale”. Natomiast pan Rafał całą listę „za” i kilka lat użytkowania budynku za sobą. Dom jest szybki w budowie z elewacją, która powstała zaledwie w 10 dni. Ma cechy budynku pasywnego, a koszty jego eksploatacji są o 30% niższe w porównaniu do domów budowanych w tradycyjnej technologii. Dom można umyć, a czasem wystarczy większa ulewa. Architekt nawiązuje swoim projektem do najnowszych trendów w ekologii. 

Pojawiło się wiele pytań dotyczących:

  • budowy i eksploatacji domu z płyty warstwowej
  • wzorów płyt
  • technik budowy
  • wykończenia budynku…..
  • aż wreszcie kwestii „taniości”, którą również nasi eksperci dokładnie wyjaśnią

Jeśli masz pytanie do ekspertów, napisz!

Odpowiedzą podczas rozmowy na żywo.

Ciekawa rozmowa ekspertów, wymiana opinii, porównania eksploatacji, prezentacja najciekawszych obiektów.

Już 27.05. w środę, o godz. 10:00 na Fb/Superizolacja

Nie może Cię to ominąć! Do zobaczenia!